Jste zde

Kumho sbírá ocenění za oceněním

24/07/2016 - 10:00

Jihokorejský výrobce pneumatik se může radovat z úspěchu na International Design Excellence Awards. Ocenění se dostalo jeho dvěma pneumatikám – futuristické the Smasher a již prodávané pneumatice Sealant.

Kumho touto výhrou zkompletovalo svou sérii tří nejváženějších designových ocenění na světě, kam vedle zmíněné soutěže patří ještě Germay Red Dot a If International Forum Design.  To vypovídá o opravdu velké prestiži a kvalitě pneugiganta Kumho.

Pneumatika Smasher byla vyvinuta jako koncept ve spolupráci s Ssang Yong Motor Company a vzbudila nebývalý rozruch při svém představení na IAA Motorshow 2015 v Tivoli. Pneumatika je konstruována pro opravdu extrémní podmínky a předvádí celou řadu inovací, jakou jsou pohyblivé pláty, které se přizpůsobí povrchu anebo dokáží jako mlýn drtit povrchové nerovnosti ohrožující pneumatiku.

Druhá z oceněných pneumatik – Sealant – přichází s funkcí samoopravy. Pneumatika se dokáže sama po penetraci zacelit, a tím zabrání úniku tlaku. Tato pneumatika je již v prodeji na některých trzích a dosud obdržela několik ocenění jako Red Dot, Good Design (Japonsko) a Good Design (Jižní Korea).

Kumho Sealant

Kumho nicméně nesbírá úspěchy jen ve světě designu, ale také i v jiných oblastech. V červenci získal výrobce dvě ceny na Green Good Design Awards 2016 pořadané ve Spojených státech amerických. Ceny obdržel za pneumatiky Eco Sence SE 11 a Wattrum VS31, což jsou pneumatiky navržené pro eko elektrická vozidla. Tyto dvě pneu se již prodávají v Severní Americe a Japonsku. Ekologická ocenění si Kumho ze stejné soutěže odnesl ostatně už minulý rok jako uznání ze jeho přínos k trvale udržitelnému rozvoji.

autor
Štítky: Kumho